POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

ZAJĘCIA REKREACYJNO –SPORTOWE – DZIEWCZĘTA KLASY II

12:00-13:30 hala

Beata Wójtowicz

Piłka siatkowa to gra o wysokich walorach edukacyjnych, wychowawczych, rekreacyjnych, zdrowotno – higienicznych, wszechstronnie oddziaływająca na cały aparat ruchowy. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań piłką siatkową, doskonalenie  umiejętności siatkarskich i podnoszenie poziomu sportowego uczniów w tej dyscyplinie. Przygotowują także uczniów do reprezentowania szkoły w zawodach sportowych.

Aktywność ruchowa to naturalna potrzeba dziecka w wieku szkolnym. Wiele współczesnych dzieci narażonych jest na ograniczenie aktywności ruchowej. Prowadzi to do obniżenia wydolności fizycznej, powstawania wielu wad postawy, otyłości i chorób. Udział w zajęciach sportowych to zdrowy, miły i pożyteczny sposób spędzenia czasu wolnego ucznia.

W czasie zajęć uczniowie będą mieli możliwość poznania wielu form ruchu i stopniowego opanowania umiejętności z zakresu gier i zabaw ruchowych oraz mini gier. Gry i zabawy ruchowe, wyścigi, zajęcia z gier sportowych, rywalizacja sportowa zapewniają dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny, umysłowy oraz pozwalają na rozwój społecznych cech osobowości.

Pamiętajmy, iż ruch przejawiający się w różnych formach aktywności sportowej czy rekreacyjnej jest również ważną potrzebą życia, tak jak zdobywanie wiedzy.