Siatkarze naszej szkoły odnieśli wspaniały sukces w XXXI Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Chłopców, który odbył się 4 grudnia w Lublinie. Kolejne siatkarskie pokolenia „szóstki” startują w tym cyklicznym turnieju od początku jego istnienia. i zawsze wracają z sukcesami. Tak było i tym razem. Uczniowie klasy sportowej VI a, V a i IV a i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” stanęli na podium w każdej z trzech kategorii, zdobywając łącznie pięć medali: złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Jesteśmy z nich dumni! W turnieju startowało 60 zespołów z województwa lubelskiego.

I miejsce i złoty medal w kategorii „czwórek” wywalczył zespół szóstoklasistów w składzie: Olivier Bogucki – MVP turnieju, Wiktor Najdyhor, Marcel Mackiewicz, Ignacy Romaniuk, Jakub Jurkowski, Marceli Semeniuk.

III miejsce i brązowy medal w tej samej kategorii zdobyli: Piotr Głuchowski, Alan Piotrowicz, Janek Jadczuk, Piotr Uss, Krzysztof Romaniuk, Jakub Adamowski.

II miejsce i srebrny medal wywalczyli w kategorii „trójek” piątoklasiści w składzie: Michał Gwiaździński, Hubert Mościcki, Patryk Maliszewski i Norbert Myć.

Naszą reprezentację w kategorii „trójek” tworzyli także: Oskar Kolano, Mateusz Wawrzak,  Khachik Aslanyan, Marcel Michalczyk oraz Paweł Hordjewicz, Remigiusz Baj, Aleksander Krześliński, Dominik  Kierczuk – zdobywcy VII i XIV miejsca.

Czwartoklasiści startujący w kategorii „dwójek”, to debiutanci na „siatkarskim parkiecie” i już mogą na swym koncie zanotować pierwsze sukcesy. II miejsce i srebrny medal wywalczyli – Karol Karwowski i Karol Maj, III miejsce i brązowy medal – Piotr Szołucha, Bartosz Dejneka i Alan Kupiński oraz IX miejsce – Krystian Smoleń i Piotr Hryciuk.

Gratulujemy chłopcom i trenerom – Joannie i Maciejowi Sobierajom oraz Pawłowi Wasiakowi.

Podczas turnieju uczniowie mogli na żywo wystąpić w roli zawodnika i kibica. Zawody dostarczyły im wiele radości oraz sportowych wrażeń i emocji. Są formą aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, zdobywania nowych doświadczeń oraz umiejętności siatkarskich.