Już po raz trzynasty spotkały się grupy teatralne z bialskich szkół podstawowych i gimnazjów. Gospodarzem tegorocznej edycji był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza. Przegląd odbył się 28.11.2018r.  i  został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, natomiast szczególną opieką otoczył to przedsięwzięcie Wydział Polityki Społecznej, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.
Tegoroczne spektakle  poruszały ważne dla młodzieży tematy. Widzowie mogli obejrzeć  przedstawienia na temat: przemocy rówieśniczej, braku sensu życia i  akceptacji wśród rówieśników, samotności, braku zainteresowania ze strony rodziców  sprawami dzieci,  uzależnień od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, gier komputerowych . Młodzi aktorzy pokazywali publiczności, jakimi wartościami  należy się kierować, jak postępować, aby nie zatracić ludzkiej godności i przyzwoitości. Młodzież podkreślała, że ważne są dobre relacje w rodzinie, w szkole, w otoczeniu. Przypominała o swoich prawach, w tym prawie do bycia kochanym, bezpiecznym, równo i dobrze traktowanym przez dorosłych czy rówieśników.
Prezentowane spektakle zachwyciły widzów. Uczniowie, wcielający się w powierzone im role, wykazali się talentem aktorskim.
Występy oceniało jury w składzie: pani Stanisława Duklewska, pani Krystyna Nowicka, pani Bogumiła Zieńczuk – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Kultury i Sportu UM . Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – spektakl “Prawdziwa księżniczka”, opiekun Edyta Hubczuk;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 – spektakl  “Ty decydujesz”, opiekunami grupy są panie Joanna Połujańska i Agnieszka Kosińska;
 III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 – spektakl “Może mnie zauważy” przygotowany pod kierunkiem pani Anny Jakubowskiej.
Wyróżnienia przyznano grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 6 za przedstawienie “Niezwykła noc”, opieka panie Alicja Andrejuk i Mirosława Steckiewicz;  Szkole Podstawowej nr 4 za spektakl “Kostek wesoły – milioner z naszej szkoły”, opiekun pani Małgorzata Bijata oraz Społecznej Szkole Podstawowej za przedstawienie “Mur”,opiekunami grupy są panie Joanna Lewczuk i Beata Wawryniuk.
Grupy teatralne, biorące udział w przeglądzie, otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta oraz pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy wszystkim za cenne prezentacje. Do zobaczenia za rok.