SPRAWOZDANIE Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO
POEZJI ADAMA MICKIEWICZA KLAS I – III

Dnia 10 grudnia 2015r. odbył się konkurs recytatorski poezji Adama Mickiewicza o godz. 16.00 w stołówce szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas I,II,III Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej ocenianych przez jury w składzie: Dorota Domańska i Marta Dakus.
Celem zorganizowania tego konkursu było zainteresowanie uczniów poezją i popularyzowanie twórczości Adama Mickiewicza. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory Adama Mickiewicza lub ich fragmenty.

Laureaci konkursu w trzech kategoriach wiekowych:
Klasy I
I miejsce – Filip Matusz klasa 1c
II miejsce – Angelika Wieczorek klasa1d
III miejsce – Zofia Sawicka klasa 1a i Joachim Karwan klasa 1b

Klasy II
I miejsce – Joanna Łajtur klas 2d
II miejsce – Weronika Pietruk klasa 2c
III miejsce – Amelia Kamińska klasa 2a i Aleksandra Tarasiuk klasa 2b

Klasy III
I miejsce – Karolina Rumowska klasa 3c
II miejsce – Zofia Zielińska klasa 3d
III miejsce – Gabriela Sierpolewska klasa 3a

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają dyplomy i nagrody książkowe na akademii z okazji Dnia Patrona 22 grudnia 2015r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !