“Ty żyjesz chociaż martwe masz powieki,
Lecz w sercach dzieci będziesz trwać na wieki”
      

            W roku 2017 obchodzimy 50 rocznicę  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Z tej okazji 16 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 6 przeprowadzony został konkurs pięknego czytania baśni Hansa Christiana Andersena „W magicznym świecie baśni” przeznaczony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

            Wzięło w nim udział  41 uczniów  klas  I- III Szkoły Podstawowej nr 6.

Na tle przepięknej dekoracji ”W magicznym świecie baśni”  nawiązującej do tytułu konkursu uczniowie prezentowali wybrane fragmenty utworów pisarza.

            Zainteresowaniem uczniów cieszyły się baśnie: „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”,  „Brzydkie kaczątko”, „Mała syrenka”, „Głupi Jaś”, „Królowa Śniegu”, „Stokrotka”,  „Pięć ziarenek grochu”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”.

            Uczestników konkursu oceniało jury: pani Marta Porządna –Wójcik,  pani Sylwia Radecka oraz  pani Grażyna Franczuk. Jury, oceniając poziom czytania dzieci, uwzględniało: bezbłędne przeczytanie tekstu, jego interpretację, technikę czytania oraz zachowanie limitu czasu.

            Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasa I

  1. Tarasiuk Agata (kl. I a)- I miejsce

Klasa II

  1. Czyrko Igor ( kl. II c)- I miejsce
  2. Wieczorek Angelika ( kl. II d) – II miejsce
  3. Mochnacz Milena  (kl. II e) – II miejsce
  4. Sulej Karolina ( kl. II b) – III miejsce

Klasa III

  1. Drążek Martyna ( kl. III a) – I miejsce
  2. Pietruk Weronika (kl. III c) – II miejsce
  3. Szołucha Lena (kl. III c) – III miejsce
  4. Kierczuk Daria ( kl. III d) – III miejsce

 

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorem konkursu była pani Grażyna Franczuk, która przybliżyła sylwetkę i twórczość pisarza, podziękowała w imieniu organizatorów Rodzicom i Uczniom za dostrzeganie magii płynącej z baśni  Hansa Christiana Andersena.

Organizatorzy konkursu: p. Marta Porządna –Wójcik, p. Sylwia Radecka, p. Grażyna Franczuk.