Z okazji Jubileuszu 50 – lecia Szkoły Podstawowej nr 6,
 5 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Turniej Pokoleń Piłki Siatkowej Mężczyzn. Udział w nim wzięło osiem zespołów, składających się z absolwentów klas sportowych, z roczników 1977 – 2000.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta p. Michał Litwiniuk i dyrektor szkoły p. Marcin Szwed. Wśród honorowych gości był p. Maciej Kosik – emerytowany dyrektor szkoły, emerytowani i pracujący wychowawcy klas sportowych, nauczyciele, rodziny zawodników, licznie zgromadzeni kibice i sympatycy siatkówki.

Zwycięzcą Turnieju Siatkarskich Pokoleń został zespół z rocznika 1991/1993, który pokonał w finale rocznik 1998. Trzecie miejsce wywalczył rocznik 1997. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, zwycięzcy dodatkowo puchar przechodni, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe koszulki.

Turniej był okazją do wspomnień, spotkań z wychowawcami i nauczycielami, kolegami i koleżankami z klasy, ze szkoły. Wszyscy uczestnicy z sentymentem wspominali lata spędzone w „szóstce”.