STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

 

FOTORELACJA Z UROCZYSTEJ AKADEMII

 

9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię poprzedziło wiele konkursów, mających szkolny i ogólnopolski charakter. Zaśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy. Mottem akademii stały się słowa zespołu Chłopcy z Palcu Broni „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”. Na zakończenie uroczystości zabrzmiała ta piosenka, poprzedzona życzeniami dla Ojczyzny, do których przyłączyła się cała społeczność szkolna:
Polsko – moja duża Ojczyzno! Z okazji Twego święta życzę Ci: Radości codziennych, myśli dobrych, Chwil spokojnych nie tylko od święta, I wielu pozytywnych dokonań, Żeby Polacy: czynili dobro, budowali, odnosili sukcesy, dawali to, co najlepsze innym”.