W niedzielę 16.09.2019r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu miała miejsce VII Gala Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Gawełki 2019. Stanowi ona podsumowanie całorocznych wysiłków społeczności szkolnych – uczniów, nauczycieli, trenerów i dyrektorów.

Nagroda „Gawełek” to najwyższe wyróżnienie dla szkoły, w której funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny. 

„Gawełki” przyznawane są od siedmiu lat, tyle też trwa projekt SOS, realizowany przy pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 160 samorządów w całym kraju w 188 szkołach.

Laureatów wyłoniono w pięciu kategoriach, podzielonych na trzy podkategorie.

             Miło nam poinformować, że w kategorii  „Szkoła-szkolenie”-„Mistrz organizacji w SP”  to prestiżowe wyróżnienie otrzymała  SOS Szkoła Podstawowa nr 6  w Białej Podlaskiej. Ponadto nominowane były ośrodki SOS SMS Police, SOS SP nr 33 Rzeszów i SOS SP nr 97 Wrocław szkolące młodzież w piłkę siatkową. Jest to nagroda, gdzie doceniono system szkolenia w klasach sportowych, wkład i zaangażowanie trenerów oraz lokalnego samorządu w organizację szkolenia w szkole podstawowej.

Byliśmy także nominowani do „Gawełka 2019”w następnej kategorii „Realizacja projektu SOS”- „Realizacja szkolenia” gdzie jednak wygrała SOS SP nr 2 Stary Sącz.

 Po części oficjalnej uwaga przeniosła się na siatkarskie parkiety na których w dniach 17-18 czerwca odbywa się Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych,     w którym startują reprezentacje wybranych zawodniczek i zawodników z czterech makroregionów kraju: Północ, Południe, Wschód i Zachód.