Przemek Peryt, reprezentant kadry Polski U-17 otrzymał kolejną nominację podczas Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich. Przemek jest uczniem naszej szkoły, klasy sportowej III a gimnazjum.

            W dniach 07-09.10.2018 w Centralnym Ośrodku  Sportu w Spale odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Chłopców w piłce siatkowej rocz. 2003. Rywalizowało w nim szesnaście reprezentacji wojewódzkich. W reprezentacji lubelskiego wystąpiło czterech uczniów naszej szkoły: Przemek Peryt, Michał Mirosławski, Kamil Juszczyński z klasy III a gimnazjum i Damian Langowski z klasy VII a.

W turnieju, poza meczami odbyły się testy sprawnościowe. Podczas nich wszyscy zawodnicy brali udział m.in. w biegu po kopercie i wyskoku jednorącz. W tym ostatnim teście Przemek Peryt osiągnął drugi wynik –  345 cm spośród 160 zawodników uczestniczących w TNO. Najlepszy wyskok oddał zawodnik kadry Śląska (348 cm), kolejne rezultaty to 342 cm osiągnięte przez dwóch reprezentantów: podkarpackiego i pomorskiego.

 Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarskiej młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego i naboru do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawody obserwowane były przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, m.in. Michała Bąkiewicza byłego reprezentanta Polski  i II trenera mistrzów Świata w siatkówce – Sebastiana Pawlika. Najlepsi zawodnicy otrzymali powołania na kampy, które odbędą się pod koniec październiku w COS w Cetniewie. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły –  Przemek Peryt, wychowanek trenerów Macieja i Joanny Sobierajów.