Gdy startują nasi siatkarze, to zawsze z sukcesami. Tak było i tym razem. Podczas finału wojewódzkiego chłopców w mini siatkówce „Kinder + Sport” w Świdniku, w kategorii „czwórek” szóstoklasiści w składzie: Bartosz Mazur, Michał Ratajczak, Oliwer Chodyka, Filip Kowieski oraz Gabriel Cieślik z SP 6 w Kraśniku zdobyli złoty medal i uzyskali awans do finału ogólnopolskiego. Jubileuszowy, 25 Wielki Finał Ogólnopolski Kinder+ Sport” odbędzie się w pierwszych dniach wakacji w Zabrzu. Nasze zespoły rokrocznie w nim startują, nieprzerwanie od 1999 roku.

Drugi zespół uplasował się na IV miejscu: Mateusz Wsuł, Dawid Wojewódzki, Michał Bogusz, Klaudiusz Maksymiuk.

W kategorii „trójek” uczniowie klasy V wywalczyli brązowy medal. III miejsce zajęli: Mikołaj Szymanek, Szymon Ostapski, Mateusz Gryciuk i Sebastian Mirończuk, IV miejsce zdobyli: Mateusz Rokicki, Jakub Maliszewski, Szymon Janicki i Kacper Michaluk. Trzeci nasz zespół uplasował się na dalszej pozycji i wystąpił w składzie: Mateusz Kwiatkowski, Jakub Steckiewicz, Kacper Kulicki i Marcel Karczmarz.

Czwartoklasiści w kategorii „dwójek” uplasowali się na VI miejscu. Zespół tworzyli: Szymon Chałas, Mateusz Geresz i Filip Szubarczyk.

Naszą reprezentację tworzyli uczniowie klas sportowych IV a, V a, VI a i akademii SOS, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów”, trenowani przez Joannę i Macieja Sobierajów.

 Wszyscy spisali się doskonale! Zarówno ci, którzy zajęli czołowe lokaty, jak i ci, którzy rywalizację zakończyli na dalszych miejscach. Chłopcy grali z dużym zaangażowaniem i determinacją.