PODSUMOWANIE  WSPÓŁZAWODNICTWA  SPORTOWEGO SZKÓŁ

miasta Biała Podlaska

za rok szkolny 2017/2018

29 listopada 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Bialskich Szkół. Udział w nim wzięli: Prezydent Miasta pan Michał Litwiniuk, Przewodniczący Rady Miasta pan Bogusław Broniewicz, przedstawiciele Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy, nauczyciele wychowania fizycznego i sportowcy bialskich szkół.

            Nasza szkoła w kategorii – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (gimnazjum) uplasowała się na IV miejscu, zaś w kategorii-  Igrzyska Dzieci  (szkoła podstawowa) zdobyła V miejsce. Puchary i dyplomy dla nasze szkoły odebrali wspólnie:  wicedyrektor szkoły p. Marzena Paszkowska, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczennice kl. VII a, Dominika Żeleźnicka i Karolina Ladwiniec  – reprezentantki „złotej” drużyny Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej oraz XII miejsca w finale ogólnopolskim.

Gimnazjum reprezentowali Adrian Kulawiec i Michał Mirosławski z kl. III a – złoci medaliści Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej oraz zdobywcy VII miejsca w finale ogólnopolskim.

Do tych sukcesów należy jeszcze dodać: srebrny medal w mini piłce siatkowej chłopców, srebrny medal w pływaniu indywidualnym i brązowy medal w siatkówce plażowej chłopców. Jak widać nasza szkoła pięciokrotnie stawała na podium zdobywając 5 medali finałów wojewódzkich.

Ponadto podczas tej uroczystości Prezydent Miasta p. Michał Liwiniuk wyróżnił nauczycieli, których podopieczni uzyskali wysokie wyniki sportowe w wojewódzkim i ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym. Gratulacje i podziękowania za sportowe dokonania otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły: Joanna Biała-Sobieraj, Maciej Sobieraj, Grzegorz Gajewski i  Jarosław Denisiuk.