W roku 2018 przypada stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Centrum Kultury zaproponowało szkołom podstawowym z całej Polski udział w konkursie pt. „Do Hymnu”. Z przyjemnością informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 6 znalazła się w gronie 300 szkół, które wezmą w nim udział

19 października 2018 r. o godzinie 1315 w hali sportowej naszej szkoły rozpocznie się przesłuchanie w ramach konkursu.  Nasi uczniowie z klas II, III, IV, V, VI, VII i VIII tego dnia wykonają acapella trzy pieśni hymniczne: hymn państwowy, Rotę, Marsz Polonia.

„DO HYMNU” Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 (zwany dalej „Konkursem”)

Koordynatorzy przedsięwzięcia
Agnieszka Makarewicz
Bogdan Wójcik