2 grudnia 2018 roku uczniowie klas sportowych,  Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych uczestniczyli w XXVII Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Chłopców w Lublinie. Kolejne siatkarskie pokolenia naszej szkoły startują w tym cyklicznym turnieju od początku jego istnienia. Zawsze z sukcesami. ”. W turnieju startowało 55 zespołów z województwa lubelskiego Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach: klasy IV– „dwójki”,  klasy V– „trójki”, klasy VI – „czwórki”.

Doskonale spisali się w turnieju podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów. Wrócili do Białej Podlaskiej z sukcesami i trofeami sportowymi. Nasza reprezentacja opanowała wszystkie stopnie podium.

I miejsce i złoty medal wywalczył zespół szóstoklasistów w składzie: Bartosz Mazur, Michał Ratajczak, Filip Kowieski, Oliwer Chodyka.

Piątoklasiści wywalczyli II miejsce. Srebrny medal zdobyli: Mikołaj Szymanek, Mateusz Gryciuk, Szymon Ostapski i Sebastian Mirończuk.

              Czwartoklasiści po raz pierwszy startowali w turnieju. Był to ich pierwszy występ na „siatkarskim parkiecie” i turniejowa rywalizacja. III miejsce i brązowy medal  zdobyła para: Szymon Chałas i Artur Jędrych.

              Podczas turnieju uczniowie mogli na żywo wystąpić w roli zawodnika i kibica. Zawody dostarczyły im wiele radości i sportowych emocji. Są formą aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, doskonalenia i podnoszenia na wyższy poziom umiejętności sportowych oraz rozwijania zainteresowań piłka siatkową.