Wieloletnią tradycją  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza  stało się organizowanie Święta Patrona Szkoły. Konkurs poezji Adama Mickiewicza jest jego ważną częścią oraz doskonałą okazją do spotkania się zarówno rodziców, jak i uczniów przy dziełach wieszcza.

Z tej okazji 13 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 6 po raz kolejny przeprowadzony został konkurs  recytatorski: „Poezja Adama Mickiewicza od dzieciństwa nas zachwyca” przeznaczony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów  klas 0- III Szkoły Podstawowej nr 6.

Na tle przepięknej dekoracji „Poezja Mickiewicza od dzieciństwa nas zachwyca  wykonanej przez panią Marzenę Czech uczniowie prezentowali wybrane utwory wieszcza narodowego.

W tym roku uczniowie recytowali przede wszystkim bajki, wiersze: „Nad wodą wielką i czystą”, „Pierwiosnek” oraz „Niepewność”, ballady: „Pani Twardowska”, Powrót taty” oraz  fragmenty epopei narodowej „Pan Tadeusz”.

Uczestników konkursu oceniało jury: pani Beata Rybczyńska, pani Elżbieta Szyc oraz  pani

Grażyna Franczuk. Jury, oceniając recytację dzieci, uwzględniało: znajomość tekstu, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasa O a

 1. Bartoszewski Zachariasz – I miejsce
 2. Mazur Szymon – I miejsce

Klasa I

 1. Gołębiewski Bartosz (kl. I b) – I miejsce
 2. Baj Gabriela ( kl. I b) – II miejsce

Klasa II

 1. Bartoszewski Norbert ( kl. II c) – I miejsce
 2. Wieczorek Angelika ( kl. II d) – I miejsce
 3. Czyrko Igor ( kl. II c) – II miejsce
 4. Sawicka Zofia (kl. II a) – III miejsce
 5. Matusz Filip ( kl. II c) – III miejsce

Klasa III

 1. Dawidowski Przemysław (kl. III d) – I miejsce
 2. Łajtar Joanna (kl. III d) – II miejsce
 3. Majewska Karolina ( kl. III c) – III miejsce

Uczestnikom konkursu gratulujemy  i  życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przez panią Grażynę Franczuk, która przybliżyła sylwetkę poety, podziękowała Rodzicom i Uczniom za kultywowanie pięknej polskiej tradycji oraz złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia  i Nowego Roku.