6 kwietnia 2019 roku uczniowie klas siódmych z pięciu rejonów diecezji siedleckiej wzięli udział w III Diecezjalnym Konkursie Biblijnym, którego hasłem było: „Spotkania z Jezusem w Ewangelii według św. Łukasza”.    
              Podczas  etapu diecezjalnego uczeń klasy VII „a” Mateusz Łukasiak zmierzył się z 33 pytaniami obowiązkowymi dotyczącymi znajomości treści Ewangelii wg św. Łukasza wraz  z przypisami tej księgi oraz 5 pytaniami w ramach dogrywki i został finalistą konkursu.

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zaszczycił swoją obecnością finał i podsumowanie tego konkursu, wygłosił okolicznościowe słowo oraz wręczył laureatom i finalistom nagrody, dyplomy, trofea, rodzicom – listy gratulacyjne, a księżom i katechetom – podziękowania.     

          W dniu podsumowania Mateusz wraz z innymi uczestnikami konkursu zwiedził Muzeum Diecezjalne, modlił się przy grobach biskupów siedleckich spoczywających w podziemiach katedry, uczestniczył w Eucharystii sprawowanej w siedleckiej katedrze  z udziałem finalistów, ich rodzin oraz księży i katechetów.

            Mateuszowi gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości podczas  kolejnych konkursów.