Dnia 26.09.2019 w SP 6 w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja TiK, którą zorganizowali wychowawcy klas III. Na spotkanie pt: „Zabawy z ozobotami i nie tylko” zaprosiliśmy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Wzięły w niej udział przedstawicielki SP 2, SP 4, SP 9, nasze koleżanki oraz pani dyrektor Marzena Paszkowska. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega metodyka nauczania robotyki w klasach I – III oraz czym są ozoboty a także puzzle i puzzle Ar. – prowadząca Bożena Szewczuk. Obserwowali zajęcia z uczniami klas III z wykorzystaniem robocików – prowadząca Elżbieta Szyc. Programowały na platformie Ozoblocky – prowadzący Dariusz Sokolnicki. Obejrzały prezentację robota mBot i aplikacji Makeblock oraz pokaz kodowania na macie – prowadząca Dorota Domańska. Było to bardzo miłe i konstruktywne spotkanie.