Celem konkursu Alfik Historyczny jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii. Zarówno tej bliższej, dotyczącej dziejów Polski, jak i tej, która obejmuje wiedzę o przeszłości Europy i świata. Istotą konkursu  jest też kreowanie świadomości dziejów oraz roli człowieka jako twórcy i ich uczestnika.

W zmaganiach historycznych naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas VI, VII i VIII. Troje z nich uzyskało bardzo dobre wyniki. Bartek Ziętek z klasy VI C oraz Ola Lubańska z klasy VII B otrzymali dyplomy uznania. Najlepszy wynik uzyskał Janek Hornowski z klasy VIII C, który wykazał się znakomitą wiedzą historyczną, zdobywając 100% prawidłowych odpowiedzi i tytuł Laureata.                                                                                   Janek w swoim dotychczasowym dorobku posiada tytuły laureata konkursu historycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie w 2017 r., laureata IV edycji Konkursu Historycznego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych pod hasłem „Polskie drogi do niepodległości”. Ten jest trzeci, równie cenny. Janek oprócz dyplomu laureata otrzymał od organizatora konkursu nagrodę pieniężną.

Gratulacje!

Bogdan Wójcik