I miejsce Zuzi Janik

Finał V festiwalu „English Song Contest”, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Biała Podlaska, odbył się w Osiedlowym Klubie Kultury Eureka 13.05.2019r. Konkurs organizowali nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 we współpracy
z Bialskim Centrum Kultury. W jury zasiadał muzyk – pan Janusz Maleńczuk, przedstawiciel wydawnictwa MacMillan – pan Grzegorz Gębala i zastępca dyrektora SP 6 – pani Marzena Paszkowska.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Pierwszy etap konkursu, który miał na celu wyłonienie przedstawicieli szkół, odbywał się w poszczególnych szkołach podstawowych

I miejsce w kategorii klas IV- VI zajęła Zuzanna Janik z SP 6. II miejsce zdobyła Zuzanna Krajewska z SP 1 a III miejsce Kornelia Najdyhor z SP 9. Wyróżniono również Wiktorię Szczepanowską z SP w Sławacinku Starym.

W kategorii klas VII- VIII jury przyznało I miejsce Aleksandrze Malesa– SP 2, II miejsce Aleksandrze Kułak z SP 9 a III miejsce Aleksandrze Leonarcik również z SP 9. Wyróżnienia otrzymały Gabriela Dedes z Ortela Książęcego i Weronika Treska z SP w Sworach.

Jury przyznało nagrodę główną– udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki PODLASKA NUTA Zuzannie Janik, Zuzannie Krajewskiej i Alaksandrze Malesa.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Katarzyna Kowalczyk