Bialska Ligia Szachowa 2020/2021Inauguracja Bialskiej Ligi Szachowej

2018/2019

Bialska Liga Szachowa

Bialska Liga Szachowa 2018/2019

       Po roku spotkań w ramach innowacji pedagogicznej promującej grę w szachy postanowiliśmy wspólnie z rodzicami wskoczyć na wyższy poziom. Wiedza teoretyczna: figury  i ich wartość, zasady gry w szachy,  debiut, gra środkowa, końcówka zostały poddane próbie podczas I turnieju w ramach Bialskiej Ligi Szachowej, który odbył się 17 listopada 2018 r. w Miedzyrzecu Podlaskim.  Debiut peszy. Naszą drużynę trema pierwszego w życiu turnieju trochę sparaliżowała. Drużyna grała w składzie: Kacper Artemiuk, Szymon Janicki, Filip Rumowski, Mikołaj Szymanek, Michał Tarasiuk. Każdy z chłopaków zdobył punkty, a najwięcej uzbierał ich Kacper Artemiuk, który uplasował się najwyżej
z piątki uczestników, zajmując ostatecznie VIII miejsce. Dobrego debiutu Kacprowi pogratulował sędzia główny, pan Tadeusz Węgrzyniak. Udział w zawodach zakończony został zdobyciem pamiątkowych dyplomów.                                                           Drugi turniej zaplanowany jest na 1 grudnia w Łomazach.