EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Celem edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie rozwoju każdego ucznia.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej:

  • Zapewniają kontynuację i ciągłość procesu edukacji rozpoczętego
    w przedszkolu,
  • Stopniowo i łagodnie przeprowadzają dziecko z kształcenia zintegrowanego do nauczania przedmiotowego
    w klasach IV – VI,
  • Realizują programy nauczania skoncentrowane na dziecku jego indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach,
  • Organizują zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności uczniów
    i uzupełniające ich wiedzę,
  • Stosują różnorodne metody i formy pracy,
  • Stwarzają uczniom przyjazną atmosferę,
  • Zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

 

Uczniowie klas I – III mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej gdzie przyjemnie spędzają wolny czas i odrabiają lekcje. Korzystają ze stołówki, biblioteki, porad pielęgniarki, stomatologa i pedagoga szkolnego. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w wyjściach do kina, muzeum, szkoły muzycznej,
w wycieczkach klasowych, uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w spektaklach teatralnych oraz
w interesujących zajęciach dodatkowych.

KLASY I WYCHOWAWCY
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ / wydarzenia klasowe

KLASA Ia – mgr Zofia Turska,
KLASA Ib – mgr Małgorzata Szendela
KLASA Ic – mgr Alina Sosik
KLASA IIa – mgr Bożena Szewczuk,
KLASA IIb – mgr Elżbieta Szyc,
KLASA IIc – mgr Dorota Domańska
KLASA IIIa – mgr Marta Porządna – Wójcik,
KLASA IIIb – mgr Ewa Romaniuk,

 

WAŻNIEJSZE WYDARZENIA UCZNIÓW KLAS 0 – III
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

Innowacje pedagogiczne realizowane w klasach I – III w roku szkolnym 2018/2019

 

 

 



EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Sukcesy uczniów w edukacji wczesnoszkolnej
w roku szkolnym 2017/2018

 

„Międzynarodowy wiosenny konkurs matematyczny – Matematyk”
II miejsce Michał Dragan klasa II B opiekun Ewa Romaniuk

 

 „Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur” kategoria Żaczek

Laureat: Michał Dragan klasa II B opiekun Ewa Romaniuk

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik 2018”

Nagroda główna:
Olivier Bogucki klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Wiktor Najdyhor klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Nagroda:
Aleksander Jańczuk klasa  I A opiekun Bożena Szewczuk

Miłosz Kuzawski klasa I A opiekun Bożena Szewczuk
Maciej Pasternak klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Krzysztof Romaniuk klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Wyróżnienie:

Sebastian Kordaczuk  klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Izabela Semeniuk klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Zuzanna Sowa  klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Olga Wydra klas I A opiekun Bożena Szewczuk

Martyna Zarczuk  klasa I A opiekun Bożena Szewczuk

Michał Bednarek klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

Igor Czyrko klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

Filip Matusz klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

Angelika Wieczorek klasa III D opiekun Grażyna Frańczuk

Aniela Gadaj  klasa III E opiekun Sylwia Radecka

Eryk Kulesza klasa III E opiekun Sylwia Radecka

Oliwia Rogoźnicka klasa III E opiekun Sylwia Radecka

 

„Polonista roku 2018”

 Laureat: Eryk Kulesza  klasa III E opiekun Sylwia Radecka

„Mały Konkurs Ortograficzny”

II miejsce Eryk Kulesza klasa III E opiekun Sylwia Radecka

 

Mini Liga Matematyczna klas 2

I miejsce Michał Dragan klasa II B opiekun Ewa Romaniuk
III miejsce Gabriela Baj klasa II B opiekun Ewa Romaniuk
V miejsce Agata Tarasiuk klasa II A opiekun Marta Porządna – Wójcik
VII miejsce Jan Jadczuk  klasa II B opiekun Ewa Romaniuk
X miejsce Rafał Hołowania klasa II A opiekun Marta Porządna – Wójcik
X miejsce Jakub Żeleźncki  klasa II B opiekun Ewa Romaniuk

 

Mała Liga Matematyczna

III miejsce Michał Bednarek klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

VI miejsce Dragan Michał klasa klasa II B opiekun Ewa Romamiuk

VII miejsce Igor Burczak klasa III B opiekun Agnieszka Mieleszczuk

VIII miejsce Filip Matusz klasa klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

X miejsce Igor Czyrko – klasa III C opiekun Małgorzata Szendel

 

„Wierszobranie”
konkurs organizowany przez BCK Klub Kultury „Eureka”

Laureat: Gabriela Makaruk klasa 0 A opiekun Zofia Turska

 

„Żołnierze wyklęci”

Wyróżnienie:
Szymon Smoliński klasa III E opiekun Sylwia Radecka
Aniela Gadaj klasa III E opiekun Sylwia Radecka
Małgorzata Malik klasa III E opiekun Sylwia Radecka
Marika Jarosz klasa III E opiekun Sylwia Radecka

 

KLASY I WYCHOWAWCY
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ / wydarzenia klasowe

 

KLASA Ia – mgr Bożena Szewczuk,
KLASA Ib – mgr Elżbieta Szyc,
KLASA Ic – mgr Dorota Domańska
KLASA IIa – mgr Marta Porządna – Wójcik,
KLASA IIb – mgr Ewa Romaniuk,
KLASA IIIa – mgr Alina Sosik
KLASA IIIb – mgr Agnieszka Mieleszczuk,
KLASA IIIc – mgr Małgorzata Szendel
KLASA IIId – mgr Grażyna Frańczuk
KLASA IIIe – mgr Sylwia Radecka

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

 

 

 

 

 

 

 



W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Nagrodzeni uczniowie klas I-III 2016/2017

 

Uczniowie klas 0 – III mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej gdzie przyjemnie spędzają wolny czas i odrabiają lekcje. Korzystają ze stołówki, biblioteki, porad pielęgniarki, stomatologa i pedagoga szkolnego. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w wyjściach do kina, muzeum, szkoły muzycznej, w wycieczkach klasowych, uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w spektaklach teatralnych oraz w interesujących zajęciach dodatkowych.

Wykaz zajęć pozalekcyjnych w EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ "Podstawy programowania - OZOBOTY"

 

KLASY I WYCHOWAWCY
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

 

KLASA Oa – mgr Elżbieta Szyc, mgr Marlena Kozioł
KLASA Ia – mgr Marta Porządna – Wójcik
KLASA Ib – mgr Ewa Romaniuk
KLASA IIa – mgr Alina Sosik
KLASA IIb – mgr Agnieszka Mieleszczuk
KLASA IIc – mgr Małgorzata Szendel
KLASA IId – mgr Grażyna Frańczuk
KLASA IIe – mgr Sylwia Radecka
KLASA IIIa – mgr Dorota Domańska
KLASA IIIb – mgr Jolanta Hawryluk
KLASA IIIc – mgr Zofia Turska
KLASA IIId – mgr Bożena Szewczuk

 

WAŻNIEJSZE IMPREZY I WYDARZENIA UCZNIÓW KLAS 0 – III
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

KONKURSY SZKOLNE

KONKURSY POZASZKOLNE

PROGRAMY I AKCJE

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

 

 



WAŻNIEJSZE IMPREZY I WYDARZENIA UCZNIÓW KLAS 0 – III
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KONKURSY SZKOLNE

KONKURSY POZASZKOLNE

  • XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”  –    –
  • XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”  –    –
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpusek”
  • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Świetlik”   –
  • Mała Liga Matematyczna – Konkurs miejski w czterech etapach (październik, grudzień, luty, kwiecień)
  • „Mały konkurs ortograficzny”
  • Miejskie konkursy plastyczne   –
  • II Edycja konkursu „Wzorowa łazienka”

 

PROGRAMY I AKCJE

  • Zdrowie – Nietrudne
  • Z angielskim na co dzieńCzyste powietrze wokół nas
  • Kolorowy Tydzień Ziemi
  • Tydzień Uprzejmości
  • Tydzień Kultury Bialskiej
  • Klub Bezpiecznego Puchatka
  • Moje Miasto Bez Elektrośmieci
  • Mleko i owoce w szkole
  • Podajmy znicz
  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Akcja charytatywna w klasie IIc
  • Program Athletics – Kids – fotorelacja     fotorelacja z grudniowego spotkania
  • Event sportowy

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

Opracowała:
mgr Małgorzata Szendel

 

GALERIA 2015/2016

 

 

Z naszego archiwum:

Nasza Szkoła – prezentacja
Autorzy: M. Szendel, D. Just

podziekowania_azyl