EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Celem edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie rozwoju każdego ucznia.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej:

  • Zapewniają kontynuację i ciągłość procesu edukacji rozpoczętego
    w przedszkolu,
  • Stopniowo i łagodnie przeprowadzają dziecko z kształcenia zintegrowanego do nauczania przedmiotowego w klasach IV – VI,
  • Realizują programy nauczania skoncentrowane na dziecku jego indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach,
  • Organizują zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności uczniów
    i uzupełniające ich wiedzę,
  • Stosują różnorodne metody i formy pracy,
  • Stwarzają uczniom przyjazną atmosferę,
  • Zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

 

Uczniowie klas I – III mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej gdzie przyjemnie spędzają wolny czas i odrabiają lekcje. Korzystają ze stołówki, biblioteki, porad pielęgniarki, stomatologa i pedagoga szkolnego. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w wyjściach do kina, muzeum, szkoły muzycznej, w wycieczkach klasowych, uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w spektaklach teatralnych oraz w interesujących zajęciach dodatkowych.

KLASY I WYCHOWAWCY
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ / wydarzenia klasowe

 

KLASA Ia – mgr Bożena Szewczuk,
KLASA Ib – mgr Elżbieta Szyc,
KLASA Ic – mgr Dorota Domańska
KLASA IIa – mgr Marta Porządna – Wójcik,
KLASA IIb – mgr Ewa Romaniuk,
KLASA IIIa – mgr Alina Sosik
KLASA IIIb – mgr Agnieszka Mieleszczuk,
KLASA IIIc – mgr Małgorzata Szendel
KLASA IIId – mgr Grażyna Frańczuk
KLASA IIIe – mgr Sylwia Radecka

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

 

 

 

 

 

 

 



W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Nagrodzeni uczniowie klas I-III 2016/2017

 

Uczniowie klas 0 – III mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej gdzie przyjemnie spędzają wolny czas i odrabiają lekcje. Korzystają ze stołówki, biblioteki, porad pielęgniarki, stomatologa i pedagoga szkolnego. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w wyjściach do kina, muzeum, szkoły muzycznej, w wycieczkach klasowych, uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w spektaklach teatralnych oraz w interesujących zajęciach dodatkowych.

Wykaz zajęć pozalekcyjnych w EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ "Podstawy programowania - OZOBOTY"

 

KLASY I WYCHOWAWCY
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

 

KLASA Oa – mgr Elżbieta Szyc, mgr Marlena Kozioł
KLASA Ia – mgr Marta Porządna – Wójcik
KLASA Ib – mgr Ewa Romaniuk
KLASA IIa – mgr Alina Sosik
KLASA IIb – mgr Agnieszka Mieleszczuk
KLASA IIc – mgr Małgorzata Szendel
KLASA IId – mgr Grażyna Frańczuk
KLASA IIe – mgr Sylwia Radecka
KLASA IIIa – mgr Dorota Domańska
KLASA IIIb – mgr Jolanta Hawryluk
KLASA IIIc – mgr Zofia Turska
KLASA IIId – mgr Bożena Szewczuk

 

WAŻNIEJSZE IMPREZY I WYDARZENIA UCZNIÓW KLAS 0 – III
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

KONKURSY SZKOLNE

KONKURSY POZASZKOLNE

PROGRAMY I AKCJE

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

 

 



WAŻNIEJSZE IMPREZY I WYDARZENIA UCZNIÓW KLAS 0 – III
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KONKURSY SZKOLNE

KONKURSY POZASZKOLNE

  • XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”  –    –
  • XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”  –    –
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpusek”
  • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Świetlik”   –
  • Mała Liga Matematyczna – Konkurs miejski w czterech etapach (październik, grudzień, luty, kwiecień)
  • „Mały konkurs ortograficzny”
  • Miejskie konkursy plastyczne   –
  • II Edycja konkursu „Wzorowa łazienka”

 

PROGRAMY I AKCJE

  • Zdrowie – Nietrudne
  • Z angielskim na co dzieńCzyste powietrze wokół nas
  • Kolorowy Tydzień Ziemi
  • Tydzień Uprzejmości
  • Tydzień Kultury Bialskiej
  • Klub Bezpiecznego Puchatka
  • Moje Miasto Bez Elektrośmieci
  • Mleko i owoce w szkole
  • Podajmy znicz
  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Akcja charytatywna w klasie IIc
  • Program Athletics – Kids – fotorelacja     fotorelacja z grudniowego spotkania
  • Event sportowy

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

  • Muzeum Południowego Podlasia
  • Szkołą Muzyczną
  • Kinem „MERKURY”
  • Miejską Biblioteka Publiczną – Filia nr 6 przy ulicy Orzechowej
  • Miejską Biblioteka Publiczną przy ulicy Warszawskiej
  • Osiedlowym Domem Kultury EUREKA
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury
  • Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną
  • Komendą Straży Pożarnej
  • Komendą Policji
  • Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

 

Opracowała:
mgr Małgorzata Szendel

 

GALERIA 2015/2016

 

 

Z naszego archiwum:

Nasza Szkoła – prezentacja
Autorzy: M. Szendel, D. Just

podziekowania_azyl