W dniach 22.10-27.10.2018r. trzech nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w kursie metodycznym rozwijanie u uczniów kompetencji miękkich.„The 4 Cs: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in schools” we Florencji. Byli to Pani Dorota Mularczyk-nauczyciel języka angielskiego, Pani Anna Kozak-nauczyciel informatyki, Pan Marcin Szwed-nauczyciel informatyki. Dnia 06.02.2019r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach wymiany dobrych praktyk i doświadczeń. Prezentację Power Point przygotowała Pani Dorota Mularczyk, która również przeprowadziła szkolenie. Tematyką szkolenia było: psychologia pozytywna, krytyczne myślenie, komunikacja, współpraca, kreatywność. Pani Dorota Mularczyk przedstawiła również techniki dzięki którym nauczyciele mogą rozwinąć oraz wzmocnić kompetencje miękkie uczniów.