2 października uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej. Świadkami tego wyjątkowego wydarzenia byli rodzice, wychowawcy i dyrekcja. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Biała Podlaska pan Dariusz Stefaniuk i Wiceprezydent Miasta Biała Podlaska pan Henryk Grodecki. Dyrektor Szkoły pan Maciej Kosik miło i serdecznie przywitał uczniów i gości. Równie ciepłe słowa do zebranych skierował Prezydent Miasta pan Dariusz Stefaniuk. Samych radości ze zdobywania wiedzy życzył uczniom wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Jaroszuk.

Uczniowie klas pierwszych z przejęciem recytowali patriotyczny wiersz „Kto Ty jesteś” i z dumą śpiewali hymn Polski. Głośno i wyraźnie zaprezentowali też część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i piosenki, za co publiczność nagrodziła ich dużymi brawami.

Uczniowie z powagą złożyli na Sztandar Szkoły uroczystą przysięgę. Aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 dokonali Dyrektor pan Maciej Kosik, Wicedyrektor pani Marzena Paszkowska i Wicedyrektor pan Grzegorz Szyc. Pamiątkowe dyplomy pierwszakom wręczyli Prezydent Miasta pan Dariusz Stefaniuk, Wiceprezydent Miasta pan Henryk Grodecki i Dyrektor Szkoły pan Maciej Kosik.

Wiele radości sprawiły uczniom słodkie niespodzianki ufundowane przez rodziców, upominki przekazane przez Prezydenta Miasta oraz wspólne zdjęcia z wychowawcą i Julianem – Maskotką Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Po oficjalnej uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się do sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gratulujemy naszym Pierwszakom i życzymy, aby wykorzystali jak najlepiej zdobytą wiedzę, krocząc przez kolejne lata swojej przygody z nauką.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego wydarzenia.

Uroczystość przygotowały panie Alina Sosik, Małgorzata Szendel, Zofia Turska.

Opracowała Alina Sosik