W Chełmie odbył się Festiwal Piłki Siatkowej chłopców i dziewcząt. Bardzo dobrze spisali się w turnieju młodzi siatkarze naszej szkoły. III miejsce w kategorii „trójek” zajął zespół piątoklasistów w składzie: Mikołaj Szymanek, Szymon Ostapski i Sebastian Mirończuk . VI miejsce przypadło:  Szymonowi Janickiemu, Mateuszowi Gryciukowi i Jakubowi Maliszewskiemu. W turnieju uczestniczyli ponadto: Jakub Steckiewicz, Mateusz Rokicki, Kacper Kulicki, Marcel Karczmarz, Mateusz Kwiatkowski i Kacper Michaluk. Wszyscy są uczniami klasy sportowej V a.

Starsi koledzy z klasy VIII a i VII a w tym samym czasie na drugiej hali rozgrywali I turniej o mistrzostwo województwa młodzików.  Oni również stanęli na podium zajmując III miejsce. Zespół młodzików reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” działający przy naszej szkole wystąpił w składzie: Dominik Słowik, Sebastian Jachimski, Kacper Pietruk, Maciej Jasiński, Hubert Librant, Nataniel Jóźwiak, Mikołaj Mazur, Bartosz Papiński, Oskar Kozlowski, Marcel Typa.

Podczas Chełmskiego Siatkarskiego Festiwalu wyróżniono najlepszych zawodników turnieju, wśród których znalazł się: Mikołaj Szymanek z klasy V a. Spośród zespołu młodzików wyróżniono Dominika Słowika z klasy VIIIa.

Po ciężkim dniu sportowych zmagań i zaciętej rywalizacji chłopcy relaksowali w parku wodnym, zbierając siły na drugi dzień zawodów.

Siatkarze naszej szkoły uczestniczą w największym projekcie w polskim sporcie upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej – Siatkarskie Ośrodki Szkolne, który jest realizowany przez Ministerstwo Sportu  i Turystyki  oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.