SPRAWOZDANIE Z KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH „TOBIE POLSKO ŚPIEWAM”

12 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej odbył się
Konkurs Pieśni Patriotycznych”Tobie Polsko śpiewam”.
To już XVIII edycja konkursu, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród młodzieży jak i wśród dzieci ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a w szczególności:
– zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami,
– uświadomienie i zrozumienie roli wartości narodowo- patriotycznych w życiu człowieka.
– włączenie wartości narodowo patriotycznych do własnej hierarchii wartości.
– ćwiczenia pamięci i umiejętności odtwarzania
To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.
W przeglądzie wzięli udział soliści oraz zespoły w kategorii wiekowej 0-3.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 58 uczestników ocenianych przez jury w składzie: Małgorzata Szendel i Agnieszka Mieleszczuk.
Cały tekst i Nagrodzeni uczniowie w załączniku

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH „TOBIE POLSKO ŚPIEWAM”