MAŁA LIGA MATEMATYCZNA

Trzecia edycja Małej Ligi Matematycznej składała się z czterech spotkań, w czasie których uczniowie rozwiązywali zadania treścią i wykazywali się sprawnością rachunkową. Cieszy nas bardzo, że tylu uczniów z SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 9 oraz SSP wzięło udział w spotkaniach Ligi. Dziękujemy również Dyrekcjom Szkół Podstawowych, Nauczycielom i Rodzicom za zaangażowanie, opiekę i przygotowanie do kolejnych etapów. Jeśli ktoś z Państwa będzie miał możliwość wsparcia finansowo naszej Ligi, co umożliwi zakup większej ilości  nagród, prosimy o kontakt z organizatorami.

Serdecznie zapraszamy na podsumowanie, które odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej nr 6. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

Agnieszka Mieleszczuk
Małgorzata Szendel
Bożena Szewczuk

Wyjaśnienia:

1. W IV etapie za zadanie 5 można było uzyskać 2 punkty, za pozostałe po 1 punkcie za każdy wynik. Razem w IV etapie można było uzyskać 21 punktów.
  2. Połówki punktów wystąpiły tylko w obliczeniach sprawdzających sprawność rachunkową. Jeśli uczeń dobrze obliczył wynik w poszczególnych figurach, ale błędnie podał wynik końcowy wtedy otrzymywał 0,5 punktu.

Mała Liga Matematyczna 2017/2018 Wyniki po IV etapie

Mała Liga Matematyczna 2017/2018 - klasyfikacja końcowa