Uczniowie klasy 2 c Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej, wraz z wychowawcą, zaprosili grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „U Cioci Marchewki” dnia 17.10 2018r. na naukę programowania z ozobotem oraz kodowania na macie edukacyjnej. Dzieci poznały grzyby jadalne i trujące. Za pomocą kodów w postaci sekwencji kolorów, zakodowały ruch robota po trasie w kształcie grzyba. Poznały też jedno z podstawowych pojęć programistycznych, jakim jest „pętla”. Potem brały udział w wirtualnym spacerze po lesie i zbierały grzyby jadalne według określonego warunku. Celem spotkania było rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów.