W dniach 13-15.04.2018r. w Szczytnie odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski    w piłce siatkowej młodzików.  Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze Serbinowa uczniowie klasy sportowej IIa gimnazjum i VIIa Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Podopieczni Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka odnieśli komplet zwycięstw zajmując pierwsze miejsce. W pierwszym dniu zmagań pokonali IKS Atak Elbląg 2:0. W drugim wygrali 2:1 z SUKSS Suwałki i 2:0 z gospodarzem zawodów PUKS Wiktoria Szczytno. Do meczu finałowego z MOS Wola Warszawa nasi siatkarze  przystąpili bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. Wygrali pierwszego seta do 22, w drugim to przeciwnicy narzucili warunki gry i wygrali do 19. O zwycięstwie miał zadecydować tie break.  Nasi chłopcy postawili wszystko na jedną kartę, nie zawahali się w żadnym zagraniu i po emocjonującej walce wygrali trzeci set do 13 i całe spotkanie 2:1.

              Zwyciężając w turnieju ćwierćfinałowym znaleźli się już w gronie szesnastu najlepszych zespołów w Polsce. Przed nimi Półfinał Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 28-29.04.2018r..

                        Zespół wystąpił w składzie:  Michał Mirosławski, Adrian Kulawiec, Patryk Pykacz, Kamil Juszczyński, Przemysław Peryt, Damian Langowski, Igor Bobruk, Dawid Drąg, Jakub Gawęda, Dominik Słowik i  Adrian Budzyński – PG 2.

Trener Maciej Sobieraj: Bardzo cieszymy się z osiągniętego wyniku. To niewątpliwie duży sukces naszych uczniów. Całemu zespołowi należą się słowa uznania za wolę walki, determinację, za to,  że w trudnych momentach potrafił zmobilizować się i wygrywać mecze. Chłopcy pokazali dobrą siatkówkę, dostarczyli wielu sportowych wrażeń i emocji. Po raz kolejny udowodniliśmy, że poprzez sport godnie reprezentujemy naszą szkołę na arenie krajowej.