Gabinet stomatologiczny
przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
w Białej Podlaskiej

Opiekę stomatologiczną w gabinecie sprawuje lek. stomatolog Agnieszka Topyłło i asystentka Alicja Olszewska. Swoją opieką gabinet obejmuje dzieci i młodzież do 18 roku życa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Szkoły Podstawowej w Dobudowie, Szkoły Podstawowej w Ortelu, Szkoły Podstawowej w Sitniku, Szkoły Podstawowej w Grabanowie.

Zakres usług oferowanych pacjentom ze szkoły podstawowej:

1. Założenie dokumentacji i badanie stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej w klasach „0” i „I”
  2. Badanie kontrolne w klasach II – VI
  3. Lakowanie bruzd zębów (6) u dzieci do 7 r.ż (zgodnie z katalogiem NFZ)
  4. Lakierowanie zębów co 3 miesiące u dzieci klas V i VI (musi być uzębienie stałe)
    z wyleczonymi zębami.
  5. Leczenie zębów według katalogu NFZ przy użyciu materiałów światłutwardzalnych
  6.  Wszystkie inne zabiegi obejmujące katalog NFZ ( skaling, ekstrakcja, profilaktyka fluorkowa)

Zakres usług oferowanych pacjentom z gimnazjum:

1. Założenie dokumentacji i badanie stomatologiczne klasy I
  2. Badanie kontrolne klas II i III
  3. Profilaktyka fluorkowa i lakierowanie zębów co trzy miesiące