CODE WEEKEUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dniach 15 – 19 października klasa II a brała udział w tym projekcie.  Uczniowie realizowali pięć zgłoszonych i zatwierdzonych wcześniej wydarzeń. Uczniowie poznali historię Code Weeku, wykonali zakodowany taniec robotów, zaprogramowali trasę ozobota wzdłuż granic Polski, szukali algorytmów w kuchni i na matematyce, bawili się W Krainie Rudego Kota (Screch Jr), poznali zabytki swojego miasta, najważniejsze miasta i rzeki Lubelszczyzny – zwiedzali je programując trasy  robocików. Na koniec  wykonali plakat promujący udział w Code Week. Wszyscy świetnie się bawiliJ.
Ponieważ udało nam się zarejestrować nasze wydarzenia  w pierwszym 1000 zgłoszeń otrzymamy z Ministerstwa Cyfryzacji Cody Roby – grę planszową, która ułatwia naukę kodowania i ćwiczy logiczne myślenie,  pozwala też wykorzystać naturalną skłonność do zabawy i zachęca do dalszej nauki kodowania.
Bożena Szewczuk