We wtorek 7 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim chciałbym być w przyszłości? – poznajemy zawody”, której autorami i koordynatorami są p. Katarzyna Krawczyk i p. Magdalena Symeczko uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Celnej. Pracownicy Laboratorium Celnego w Koroszczynie przybliżyli uczniom kl. I a i I b oraz wychowankom świetlicy szkolnej zawody celnika i chemika, a także zorganizowali warsztaty pokazowe. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych doświadczeniach, m.in. w tworzeniu lawy z piany, dmuchaniu balonów, sadzeniu chemicznego ogrodu, a wszystko przy użyciu substancji wykorzystywanych w życiu codziennym. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie angażowali się w przeprowadzanie eksperymentów pod czujnym okiem doświadczonych i cierpliwych celników.
Nasi mali laboranci zostali uhonorowani dyplomami za aktywny udział w przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych, otrzymali również pamiątkowe plany lekcji Służby Celnej i baloniki z helem.
Koordynatorzy projektu serdecznie dziękują p. Marzenie Siemieniuk – rzecznikowi Izby Celnej w Białej Podlaskiem oraz pracownikom Laboratorium Celnego w Koroszczynie za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.

Reportaż – Radio Biper