W niedzielę,  3 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Dzień Otwarty pod hasłem ”Szóstka na 6”. Atrakcji dla najmłodszych w naszej szkole tego dnia nie brakowało. W salach lekcyjnych prowadzone były warsztaty, w których aktywie brali udział nasi goście. Podczas zajęć wykorzystano najnowsze technologie multimedialne tj. zadania
z ozobotami. Dzieci brały udział w zabawach matematycznych i językowych z tablicą interaktywną. Uczestniczyły w zajęciach plastyczno – technicznych,  sprawdzały logiczne myślenie biorąc udział w grach stolikowych.

Goście oprowadzani przez nauczycieli po szkole, zapoznani zostali z ofertą edukacyjną oraz bazą dydaktyczną dla uczniów klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych.

Zaprezentowano także ofertę dla II etapu edukacyjnego tj. laboratorium przyrodnicze, angielski z tablicą interaktywną, zajęcia z tabletami i robotami, kreatywną matematykę i koło szachowe.

Nasza szkoła to placówka z bogatymi tradycjami sportowymi, stąd tego dnia nie zabrakło także zajęć sportowych na hali przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców.

Bardzo ważnym elementem spędzania czasu poza lekcjami w szkole jest świetlica, biblioteka z kącikiem czytelniczym, które także zostały udostępnione wszystkim odwiedzającym.

Nie zapomnieliśmy również o rodzicach, którzy mogli porozmawiać z pedagogiem, psychologiem, nauczycielami i dyrekcją szkoły, uzyskując odpowiedzi na interesujące ich pytania. W tym dniu dyżur pełniła logopeda, która przebadała dzieci testem logopedycznym
 i udzieliła kilku wskazówek rodzicom.

Szkoła Podstawowa nr 6 łączy doświadczenie z nowoczesnością. To miejsce, gdzie można rozwijać zainteresowania, realizować pasje, a także zdobywać nowe doświadczenia
i poznawać świat. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mówimy: „Do zobaczenia we wrześniu”.